Planowanie idealnych wakacji

plaża

Dziś Rewal to miasteczko nastawione na turystów. Latem przyjeżdża ich tu  kilka razy więcej, niż rodowitych mieszkańców Rewala. Wszystko, co robi się w Rewalu, nastawione jest na turystów. Buduje się nowe hotele, pensjonaty, domy wczasowe, boiska, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, żeby turysta, po plaży, nie nudził się.  Dlatego w Rewalu nie ma  problemu ze znalezieniem noclegu. Rewal zachwyca turystów swoją urodą. Zadbane obejścia, ogródki pełne kwiatów, dobrze utrzymane ulice i chodniki, to niewątpliwie atuty Rewala, na które zwracają uwagę turyści, gdy podejmują decyzje o wyborze miejsca na  swój wypoczynek i wynajmują pokój.  Rewal jest fantastycznym miejscem do bliskich wycieczek poza miasteczko, gdzie czeka na nas kilka  atrakcji.

Kiedy już mamy noclegi w Rewalu, pierwszą wycieczkę należałoby zrobić do Trzęsacza. To miejscowość oddalona o 2 km od Rewala. Atrakcją  tego miejsca są  ruiny świątyni z XIV wieku. Podobno jest to niespotykane nigdzie w Europie, by resztki kościoła znajdowały się prawie w morzu. Inną atrakcją pobytu w Rewalu może  być przejażdżka  kolejką wąskotorową, która ma wdzięczną nazwę „Parys”. Tą kolejką możemy pojechać do Trzęsacza, Niechorza czy Pogorzelicy. Można z Rewala udać się  samochodem do Niechorza, by tam zobaczyć, wpisaną do rejestru zabytków, XIX-wieczną latarnię morską. W  Niechorzu koniecznie trzeba wstąpić do Muzeum Rybołówstwa  oraz przejść się  Szlakiem Liwiej  Łuży, który jednocześnie jest rezerwatem  ornitologicznym.

Niewątpliwie największą  atrakcją Rewala, zwłaszcza dla dzieci , jest  możliwość spotkania z foką Depką. Wynajmując pokoje  w Rewalu można korzystać nie tylko ze słońca, jodu i plaży, ale również można przeżyć wiele przygód. Możliwości aktywnego wypoczynku w Rewalu jest wiele. W samej miejscowości jest dużo obiektów sportowych. Szczególną popularnością w sezonie letnim cieszy się w Rewalu siatkówka plażowa. Na plaży spotykany drużyny rozgrywające mecze. Mając wynajęty nocleg w Rewalu możemy czas wieczorny spędzać w amfiteatrze na dobrym spektaklu kabaretowym.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *